تکرار، تداوم، تمایز

به نام دوست

تکرار، تداوم، تمایز.

امروز وقتی در دورهمی مجازی با دوستان و استاد عزیزمان در مورد این سه کلمه صحبت شد، یاد رفتاری که در کودکی برای بدست آوردن خواسته‌هایم داشتم افتادم.

یادم هست، اگر به چیزی علاقه پیدا می‌کردم، برای داشتنش، به پدر و مادرم پیشنهاد می‌دادم، و برای رسیدن به آن هدف خودم دست به کار می‌شدم.

و برای رسیدن به هدفم حال شیء باشد یا انجام کاری، آن‌قدر آن کار را تکرار می‌کردم و در بررسی و انجامش تداوم به خرج می‌دادم که در انتها گویی آن کار در اصل به نام من خورده است و یا برای داشتن شیء موردنظرم پدر و مادرم را دچار عذاب وجدان می‌کردم که این دختر با این همه زحمتی که کشید حق داشتن آن وسیله را دارد پس باید به سرعت تهیه شود.

از آن روزها سال‌ها می‌گذرد، و من همچنان برای رسیدن به تمایلاتم تکرار و تداوم برای رسیدن به تمایز در آن حیطه را در پی می‌گیرم.

تکرار و تداوم و تمایز هر سه که با حرف ت شروع می‌شوند اعجازی در کسب موفقیت هستند.

آن‌ها در پی هم برای ساختن و غرور می‌آیند،

حتی می‌توان گفت که نه تنها این سه یار جدانشدنی در امور مثبت و سازنده بسیار کاربردی و تحقیق شده مفید هستند بلکه متأسفانه در امور و مسائل منفی هم بسیار کاربردی هستند.

به طور مثال، پسرکی که با آموزش دوستان ناباب به سمت دزدی ماشین یا کیف قاپی می‌رود، که از ابتدا مهارت انجام آن را نداشته است ولی با تکرار و مداومت به انجام آن در حیطه‌ی کار خلافی که انجام می‌دهد متمایز می‌شود.

حتی چه بسا افرادی که در یک حیطه بدون مهارت پیشین با ضعیف‌ترین حالت ممکن شروع به کار می‌کنند اما با پشتکار انجام آن را تکرار می‌کنند و در پی تکرار آن‌ها به انجامش مداومت می‌ورزند و در خلال این تکرار و تداوم آرام آرام در کار خود متمایز می‌شوند.

زیرا تکرار انجام کاری، پیش بردن آن را در ذهن به صورت اصولی و ماندگار طرح ریزی می‌کند به گونه‌ای که در حین تداوم به تکرار کردن آن مغز عیب و ایراد انجام آن را بررسی و برای بهبود بخشیدن انجامش، به مغز ایده می‌بخشد.

که در این صورت تکرار و مداومت به تکرار باعث برند کردن شخص و ایجاد تمایز برای او در برابر دنیایی که در آن حرفه یا کار هستند می‌شوند.

تمایز دقیقن همان نکته‌ای است که هرکسی برای ساختن جهان خود احتیاج دارد. قدرت شناخته شدن با نام خوش‌آوا در میان تمام افرادی که در آن حیطه مشغول هستند و همینطور در میان تمام افرادی که به آن حیطه وابسته هستند.

《پس بهتر است بگویم که

*تکرار، تداوم، تمایز*

نکات کلیدی برای ساختن یک موفقیت هستند》

برای ساختن یک عادت،

کسب یک مهارت،

ایجاد یک حال خوب،

فراموش کردن یک غم و یا یک موقعیت ناخوشایند،

برطرف کردن یک نیاز،

ساختن یک خواسته ازهر نوعی،

تمامن نیاز به کسب مهارت درباره و در حیطه‌ی آن موضوع می‌باشد که این کسب مهارت با تکرار و مداومت به انجام آن تکرار نیاز دارد،

که تکرار و تداوم آن مارا متمایز از دیگران نشان می‌دهد، و این یعنی همان موفقیت محض.

مثل نوزادی که شدیدن تمایل به راه رفتن دارد، و برای رسیدن به این خواسته بارها و بارها از جایش برمی‌خیزد ولی با شدت بسیار بر زمین سقوط می‌کند اما بر اساس تمایل به تکرار و عزت نفسی که در درونش نه با صورت اکتسابی بلکه داری دارد بازهم به انجام آن مداومت می‌ورزد و سپس شاید حداکثر بعد چهل روز موفق به ایستادن بدون خطا و در نهایت موفق به راه رفتن بدون سقوط می‌شود.

#نویسنده:#آسیه_عباسیان

@asieh_abbasian.nevisande

https://instagram.com/asieh_abbasian.nevisande?igshid=YmMyMTA2M2Y=

 

یادداشت روز ۱۱

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
آخرین دیدگاه ها

5 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط